1η διαδικτυακή συνάντηση στα πλαίσια του e Twinning έργου «Ας παίξουμε όπως παλιά..»

Τη Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε η 1η διαδικτυακή μας συνάντηση στα πλαίσια του e Twinning έργου που διοργανώνει το σχολείο μας με το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Κέρκυρας με τίτλο: «Ας παίξουμε όπως παλιά..» και συμμετέχουν τα Ε.Ε.Ε.ΕΚ.: Αγίου Αθανασίου, Αλμυρού, Έδεσσας, Ιωαννίνων, Κορδελιού, Λήμνου, Νάουσας, Ορεστιάδας, Παραμυθιάς, Ποτίδαιας και το Ειδικό Σχολείο Ευαγγελισμός Κύπρου. Στη συνάντηση αυτή γνωρίστηκαν οι μαθητές μας με τα υπόλοιπα παιδιά που συμμετέχουν και γνωρίσαμε το «τζαμί» το οποίο παρουσίασε το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Κέρκυρας, το πρώτο παιχνίδι που ανυπομονούμε να μάθουμε να παίζουμε. Δώσαμε ραντεβού για την επόμενη συνάντηση όπου θα γνωρίσουμε ένα ακόμη παιχνίδι.