Η επιβράβευση με δύο ετικέτες ποιότητας για ευρωπαϊκά έργα eTwinning

Κατά το σχολικό έτος 2021-2022, το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Αλεξάνδρειας είχε τη τιμή να συμμετέχει σε δύο ευρωπαϊκά eTwinning έργα διάρκειας 2-5 μηνών προσφέροντας στους μαθητές του πολλές ευκαιρίες δημιουργικής μάθησης και εφαρμογή καινοτομιών στη διδακτική πράξη.

Special Colors : Οι μαθητές φωτογράφισαν τα χρώματα του φθινοπώρου και συνέλεξαν ευχάριστες αναμνήσεις, που με τη σειρά τους αποτυπώθηκαν και παρουσιάστηκαν σε μια τελική έκθεση φωτογραφιών των μαθητών όλων των συνεργαζόμενων χωρών : Ελλάδα, Τουρκία, Πολωνία, Πορτογαλία,Ρουμανία.

Life from my perspective: Στο έργο αυτό τόσο οι μαθητές μας όσο και των συνεργαζόμενων χωρών Ιρλανδία, Ιταλία, Λετονία, Ουκρανία, Πορτογαλία,Τουρκία Ρουμανία με συνοδοιπόρο τη φωτογραφική μηχανή κατανόησαν το περιβάλλον τους μέσα από τη δική τους οπτική, εκφράστηκαν και βελτίωσαν την αυτοπεποίθηση τους.

Η επιβράβευση μας ήρθε με τις δύο ετικέτες ποιότητας. Ένα μεγάλο μπράβο στους συμμετέχοντες μαθητές.

Γιάντσιου Ευαγγελία